Szyfrowanie systemu

idea:

Zapewnienie bezpieczeństwa danych przy zachowaniu dotychczasowego komfortu pracy.

Jedyna różnica to podanie hasła przed startem systemu.dla kogo:

Dla wszystkich tych, którzy cenią swoje dane i prywatność.


na czym polega:

Polega na zaszyfrowaniu dysku komputera 256 bitowym kluczem AES. Obecny stan zaawansowania technologicznego nie daje możliwości dostania się do tak zaszyfrowanych danych. Jedyna droga to wpisanie poprawnego hasła.

Można zaszyfrować cały dysk twardy włącznie z systemem operacyjnym lub jego wybrane fragmenty – np. tylko katalog z dokumentami i pocztą.

W przypadku zaszyfrowania całego dysku wraz z systemem operacyjnym będziemy poproszeni o podanie hasła po włączeniu komputera przed jego ładowaniem.

Po wprowadzeniu hasła i uruchomieniu, wszelkie nowe dane zapisywane na dysku są szyfrowane automatycznie na bieżąco.

Proces szyfrowania nie deaktywuje żadnych programów. Po zakończeniu czynności szyfrujących mamy na komputerze do dyspozycji dokładnie to samo co przed zakodowaniem.

Szyfrowanie nawet najsilniejszym algorytmem nie powoduje zauważalnego spadku wydajności, jest nieodczuwalne w trakcie pracy.

W przeciwieństwie do standardowego hasła na bios czy podczas logowania do systemu nasze dane są w pełni chronione nawet po przełożeniu naszego dysku do innego komputera. Osoby niepowołane nie będą w stanie dostać się do jego zawartości.


realizacja:

Czas wykonania jest zależny od ilości danych dotychczasowych oraz szybkości komputera, na którym będzie wykonywana usługa. Średnio trwa  10 godzin.

W celu zapewnienia najwyższej jakości usługi weryfikowana jest kondycja dysku twardego. W przypadku niespełnienia wymogów pomagamy reklamować dysk u producenta.


koszt:

Każdy fizyczny dysk do 1000GB (standardowy komputer) – 500zł netto
W przypadku zlecenia na szyfrowanie większej ilości komputerów cena do uzgodnienia.

 

kontakt:

mail: szyfrowanie@bestsystem.eu

telefon: 79l 997 98O